Strona: Nasze studentki najlepsze w Polsce / Katedra Finansów, Bankowości i Rachunkowości

Nasze studentki najlepsze w Polsce

2019-11-27

W dniach 20-22 listopada 2019 na Wydziale Zrządzania Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie odbył się XVII Ogólnopolski Studencki Konkurs Amatorów Rachunkowości UCZELNIADA 2019. Konkurs ten jest jednym z najstarszych, największych oraz najbardziej prestiżowych konkursów tego typu w Polsce.

Politechnikę Rzeszowską reprezentowała drużyna ze Koła Naukowego Rachunkowości ASSETS, którego opiekunami są dr hab. inż. Grzegorz Lew, prof. PRz oraz dr Agnieszka Lew.

ASSETKI w składzie: Kamila Zalewska, Agata Wilczyńska i Aleksandra Pietrasz podczas pierwszego etapu eliminacji zmierzyły się z case study przygotowanym przez firmę EY i wcieliły się w rolę biegłych rewidentów.

W drugim etapie weryfikacji została poddana ich wiedza z zakresu rachunkowości podatkowej, rachunkowości przedsiębiorstw i międzynarodowych standardów rachunkowości.

Ostatnim etapem kwalifikacyjnym był case stady z rachunkowości zarządczej.

Suma punktów uzyskanych przez drużynę pozwoliła naszym reprezentantkom na udział w Wielkim Finale, w którym konkurencje były zarówno drużynowe jak i indywidualne.

W ostatecznej rywalizacji ASSETKI zajęły pierwsze miejsce pokonując tym samym drużyną z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (drugie miejsce), Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (trzecie miejsce) oraz inne drużyny z największych uczelni ekonomicznych w kraju.

Sukces naszych studentek potwierdza wysoką jakość kształcenia na kierunku finanse i rachunkowość oraz zarządzanie prowadzone na Politechnice Rzeszowskiej.

Przy tej okazji pragniemy podziękować Panu Prorektorowi ds. kształcenia dr hab. inż. Grzegorzowi Masłowskiemu za wsparcie finansowe udziału naszych studentek w tym konkursie.

GRATULUJEMY TEGO NIESAMOWITEGO SUKCESU!!!